Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz blog

W dzisiejszych czasach coraz ciężej zapanować nad sowimi emocjami. Warto podkreślić, że na stan zdrowia naszej jamy ustnej ma wpływ wiele czynników, w tym także emocje. Związane jest to z nerwami mimicznymi, które pobudzają stawy skroniowo-żuchwowe podczas gdy śmiejemy się czy zaciskamy zęby nie potrafiąc zapanować nad stresem. Kolejnym złym nawykiem, który stosowany jest przez dużą część społeczeństwa jest obgryzanie paznokci czy też zgrzytanie zębami a także podgryzanie wewnętrznej strony policzków co może prowadzić do poważnego uszkodzenia błony śluzowej a także powstania zmian nowotworowych. Są to często ruchy, do których przywykliśmy i staje się to normalnością.

Czytaj więcej: Emocje a stan naszego uzębienia

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Ceremonię planuje się nawet kilka lat wcześniej. W całej gonitwie przygotować do ślubu często zapominamy o naszym zdrowiu. Jeżeli chcesz aby Twój uśmiech był zdrowy i lśnił pełnym blaskiem zadbaj o niego wcześniej. Nie oceniaj sam zdrowia jamy ustnej tylko udaj się na profesjonalną wizytę kontrolną. W wielu przypadkach nie wystarcza tylko podleczenie zębów a następnie ich wybielenie aby uzyskać zadawalający efekt. Mając wadę zgryzu, żeby często wymagają długotrwałego leczenie ortodontycznego Piękny, zdrowy i biały uśmiech przed ślubem wymaga dużo pracy, nie tylko ze strony pacjenta ale także lekarza stomatologa. Pamiętajmy, ze warto podjąć starania o uzyskanie zdrowego uśmiechu, ponieważ efekt końcowy będzie olśniewający !

Czytaj więcej: Olśniewaj uśmiechem w dniu ślubu !

Prawidłowa dieta jest bardzo ważnym elementem wpływających na zdrowie naszych zębów oraz całego organizmu.

Niestety nie wszystkie dzieci chętnie jedzą zboża, warzywa czy mięso. Rodzice niejadków mają zatem ciężki orzech do zgryzienia- jak namówić swoje dziecko, by jadło odżywcze posiłki? Zaproponuj dziecku wspólną zabawę podczas przygotowywania posiłku.

Czytaj więcej: Bento - zadbaj o prawidłową dietę swoich dzieci

Szukasz pomysłu na wyjątkowy i niepowtarzalny prezent walentynkowy?

Ukochanej osobie podaruj zdrowy uśmiech na walentynki.

W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym bonów podarunkowych pragniemy poinformować, że wprowadziliśmy do naszej oferty specjalne limitowane walentynkowe bony podarunkowe o nominałach 50zł, 100zł, 200zł.

5 marca - Międzynarodowy Dzień Dentysty.

Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna pragnie złożyć na ręce swoich koleżanek i kolegów dentystów życzenia aby Wasze życie zawodowe obfitowało w wiele sukcesów, było pełne pozytywnych niespodzianek oraz wzruszeń, a jego wymagający tryb nie był obciążeniem dla Was, ani dla Waszych najbliższych. Mimo wielu utrudnień, jakie spotykają nas na co dzień, pamiętajmy, że wykonujemy jeden z najpiękniejszych zawodów świata.