Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Emocje a stan naszego uzębienia

Lip 23

W dzisiejszych czasach coraz ciężej zapanować nad sowimi emocjami. Warto podkreślić, że na stan zdrowia naszej jamy ustnej ma wpływ wiele czynników, w tym także emocje. Związane jest to z nerwami mimicznymi, które pobudzają stawy skroniowo-żuchwowe podczas gdy śmiejemy się czy zaciskamy zęby nie potrafiąc zapanować nad stresem. Kolejnym złym nawykiem, który stosowany jest przez dużą część społeczeństwa jest obgryzanie paznokci czy też zgrzytanie zębami a także podgryzanie wewnętrznej strony policzków co może prowadzić do poważnego uszkodzenia błony śluzowej a także powstania zmian nowotworowych. Są to często ruchy, do których przywykliśmy i staje się to normalnością.

 Warto się zastanowić jak emocje mogą kształtować zdrowie jamy ustnej. Często delikatne zagryzanie zębów czy też podgryzanie może mieć ogromny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej za kilka lat. Niestety, pomimo tego że bardzo byśmy chcieli, zęby nie odrastają więc często u pacjentów występuje efekt tzw. „zjedzonych zębów”. Aby za pobiec szybkiej utracie zębów, możemy Państwu zaproponować szynę, która separuje zęby od siebie tworząc bezpieczną przestrzeń pomiędzy nimi. Czy wiesz, że migrena może być skutkiem nieprawidłowego zgryzu lub złej kondycji uzębienia ? Po więcej informacji zapraszamy do naszego gabinetu.