Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Implantologia

 

 

Implantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Instalacja implantu jest najskuteczniejszą metodą uzupełnienia brakującego uzębienia, umożliwiającą zachowanie sprawności podobnej do naturalnych zębów Pacjenta. O kwalifikacji do zabiegu decyduje stomatolog podczas wizyty Pacjenta w gabinecie.

Bazą dla implantu jest tytanowa śruba lub cylinder, łączone z kością żuchwy bądź szczęki. Po zrośnięciu się z kością tworzą podstawę, na której instalowane są elementy stanowiące zastępstwo dla usuniętego zęba.

Zaletą stosowania implantów jest między innymi brak konieczności szlifowania zębów pacjenta.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu?

Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad ogólny i specjalistyczny. Przy pomocy naszych rentgenów cyfrowych wykonujemy zdjęcia diagnostyczne, których analiza pomaga w przygotowaniu do zabiegu. Przed zabiegiem zachodzi konieczność wyleczenia wszystkich zębów pacjenta, a także zwalczenia ewentualnych stanów zapalnych dziąseł, czy chorób przyzębia.
 

Sam zabieg dla Pacjenta jest bezbolesny, przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowo podawanym, silnym środkiem przeciwbólowym, wykonywany jest przez chirurga przy pomocy mikroskopu. Po zabiegu Pacjent wraca do domu - ewentualne dolegliwości po zabiegu są stosunkowo łagodne. W tym okresie konieczne jest wykonywanie zimnych okładów, a także przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza.

Okres zrastania się implantu z kośćmi i gojenia wynosi od 3 do 6-ciu miesięcy, i jest uzależniony od tego, czy zabieg wykonywany był na dolnej, czy górnej szczęce, a także predyspozycji pacjenta.

Po okresie gojenia następuje etap protetyczny, gdy na bazie implantu (pozostającego dotychczas pod dziąsłem) wykonywana jest rekonstrukcja uzębienia pacjenta.

Zabiegi z dziedziny implantologii wykonuje u nas dr Jacek Skowronek.