Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Leczenie kanałowe

 

 

Leczenie kanałowe w powiększeniu prowadzone jest w naszym gabinecie przez specjalistę z zakresu endodoncji dr n.med. Martę Maciak. Podczas leczenia wykorzystywany jest endometr (przyrząd służący do pomiaru długości kanału) oraz koferdam (zapewnia odizolowanie leczonego zęba od środowiska jamy ustnej).
Podczas leczenia kanałowego wykorzystujemy będący na wyposażeniu gabinetu rentgen cyfrowy, który umożliwia skontrolowanie dokonanych postępów i zaplanowanie kolejnych etapów leczenia.

Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb, po rekonstrukcji, może służyć pacjentowi nawet do końca życia. Warto jednakże rozważyć założenie korony na ząb wyleczony kanałowo, ze względu na ochronę jego wewnętrznej struktury przed uszkodzeniami. Z racji zachowania tkanki ozębnej, zapewniającej odpowiednie osadzenie i amortyzację zęba, takie rozwiązanie jest lepsze dla pacjenta, aniżeli wszczepienie implantu zębowego, który zrasta się z tkanką kostną "na sztywno" bez ochronnej amortyzacji.Przeprowadzamy skomplikowane leczenie endodontyczne (wąskie, zagięte, zobliterowane kanały), usuwamy złamane narzędzia dentystyczne i wykonujemy zabiegi chirurgii endodontycznej. W zakres świadczonych przez gabinet usług wchodzi również zamykanie perforacji MTA.

Innowacyjny system leczenia endodontycznego SAF.

W gabinecie Specjalistycznej Praktyki Stomatologicznej  do leczenia kanałowego używamy systemu SAF, który umożliwia precyzyjne opracowanie kanałów korzeniowych oraz ich skuteczną dezynfekcję, co minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań.

System SAF to jedyny na świecie pilnik endodontyczny, który dopasowuje się do kształtu kanału i umożliwia jednoczesne jego płukanie. W trakcie opracowywania kanału z użyciem systemu SAF, minimalizujemy ryzyko mikropęknięć zębiny i maksymalizujemy ilość usuniętych drobnoustrojów.

4 najważniejsze zalety systemu leczenia endodontycznego SAF:

  • dopasowanie się do kształtu kanału – minimalizuje to ryzyko późniejszych pęknięć korzenia oraz utraty zęba
  • skuteczna dezynfekcja – maksymalizuje ilość usuniętych drobnoustrojów z kanału korzeniowego
  • minimalna inwazyjność –pozwala na zachowanie możliwie jak największej ilości zdrowej tkanki
  • bezpieczeństwo – uszkodzenie pilnika SAF nie skutkuje jego złamanie, a jedynie naruszeniem konstrukcji!

Precyzyjnie oczyszczony z chorych tkanek kanał korzeniowy to  mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań po leczeniu endodontycznym!