Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Medycyna estetyczna

Lek.stom. Aleksandra Herman- Rusiecka zaprasza na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Pomysł rozszerzenia oferty gabinetu zrodził się z pasji do stomatologii estetycznej, której doskonałym uzupełnieniem są zabiegi umożliwiające zachować jak najdłużej zdrowy i naturalny wygląd zewnętrzny.

Zabiegi są przeprowadzane z wykorzystaniem preparatów kwasu hialuronowego i botoksu wiodących marek, dzięki czemu pacjenci mają gwarancję bezpieczeństwa i długotrwałych efektów leczenia.

Botoks- jest to substancja wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum.

Powoduje ona okresowe zniesienie przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, dzięki czemu mięśnie stają się mniej kurczliwe, a co za tym idzie dochodzi do zmniejszenia głębokości zmarszczek.

Botoks używany jest do wygładzania zmarszczek mimicznych takich jak: lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki palacza, zmarszczki „królicze”nosa.

Zastosowanie botoksu sprawia, że nasze mięśnie przez pewien czas „odpoczywają”.

Fakt ten wykorzystuje się również w leczeniu bruksizmu, oraz likwidacji tzw.uśmiechu dziąsłowego.

Zabieg trwa ok.15 min. Polega na podaniu cieniutką igiełką preparatu w okolicy kurczliwych mięśni. Zwykle nie wymaga znieczulenia, choć na życzenie pacjenta można znieczulić.

Pierwsze efekty widoczne są po ok.7 dniach.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy leżeć przez 3-4 godz., latać samolotem, nurkować, rozmasowywać, przebywać w saunie i solarium, wykonywać intensywny wysiłek fizyczny.

Stosuje się minimalne dawki praparatu, dostosowane do potrzeb pacjenta. Są to dawki całkowicie bezpieczne. Zabiegi można powtarzać co 6 m-cy.

Zabiegi dedykowane są na równi dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

 

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy

Jest to naturalna substancja występująca w naszym organizmie odpowiedzialna za nawilżenie skóry.

Preparaty kwasu hialuronowego podawane podskórnie, pozwalają zachować młody wygląd skóry twarzy, szyi i rąk. Sprawiają, że skóra nabiera blasku, jest elastyczna i wygląda zdrowo.

Kwas hialuronowy stosuje się do wypełnienia bruzd, którepowstają podczas procesu starzenia np. bruzd nosowo-wargowych, linii „marionetek”, zmarszczek „palacza”wokół ust, modelowania i nawilżenia ust, modelowania kształtu nosa, brody i policzków.

Zabiegi z użyciem kwasu dają efekt bardzo naturalnego liftingu twarzy, szyi i rąk. Efekty utrzymują się do dwóch lat.

Wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, używek(alkohol, kawa, papierosy), ekspozycji na UV, intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zalecane jest picie dużej ilości płynów i masowanie okolic poddanych zabiegowi.