Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Protetyka

 


Licówki Direct Vanear&Composite

Licówki w systemie Direct Venear & Composite to nowoczesne, a jednocześnie nieinwazyjne rozwiązania w stomatologii estetycznej. Licówki produkowane są z unikalnego kompozytu nanohybrydowego, obrabianego laserowo. Dzięki zastosowaniu tych technologii stało się możliwe bezpośrednie i dokładne odtworzenie naturalnego kształtu zęba, przy zachowaniu jego młodzieńczej luminacji już w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Jednym z współtwórców systemu jest dr Dieter Dietschi z Uniwersytetu w Genewie, którego badania naukowe w zakresie zastosowania technologii kompozytowych w stomatologii estetycznej osiągnęły wysoki poziom. Wszechstronność użytkowa systemu, możliwość jego dopasowania do wielu typów uzębienia, jak i oszczędność czasu całej procedury czyni go dobrą inwestycją w przyszłość oraz dobro pacjenta.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są najskuteczniejszą i najtrwalszą metodą przywrócenia naszemu uśmiechowi dawnej świetności. Wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta uzupełnienia z cienkiej warstwy porcelany zapewniają zdrowy i naturalny wygląd przez długie lata, nie będąc przy tym podatnymi na blaknięcie, tak jak ma to miejsce w przypadku licówek kompozytowych.

Ze względu na proces tworzenia licówek, nie mogą być one zamontowane na uzębieniu Pacjenta w trakcie jednej wizyty, jak to ma miejscu w przypadku licówek systemu Direct Vanear & Composite. Proces montażu wymaga najczęściej 2-3 wizyt Pacjenta, w trakcie których zęby są najpierw odpowiednio przygotowywane do założenia licówek (szlifowane), po czym zdejmowany jest ich "odcisk", na podstawie którego później tworzy się licówki. W trakcie tej wizyty montowane są tymczasowe licówki kompozytowe, które służą Pacjentowi przez okres 2-3 tygodni, w trakcie którego przygotowywane są porcelanowe, trwałe licówki. Pozwala to Pacjentowi na obycie się z nowym kształtem i rozmiarem zębów, a także zachować estetyczny wygląd w czasie, gdy porcelanowe licówki są przygotowywane.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe są tańszą alternatywą w stosunku do rozwiązań ceramicznych. Cechują się krótszą trwałością od ich porcelanowych odpowiedników, jednakże wymagają mniejszej ingerencji w strukturę zęba, a także - co nie pozostaje bez znaczenia - są rozwiązaniem tańszym, przez co i bardziej dostępnym dla szerokiego grona pacjentów.

Licówki kompozytowe, poza przywróceniem estetycznego wyglądu uzębienia, poprawiają też jego funkcjonalność - która w przypadku dużych ubytków może być ograniczona.